CNC-bewerking van koper voor stroomrails, koellichamen en RF-onderdelen
Stuur uw tekening. Wij koppelen die aan bedrijven die regelmatig koper verspanen, niet aan bedrijven die het op uw onderdeel nog moeten leren. Antwoord binnen 24 werkuren.
Waarom inkopers hun koperen onderdelen hier aanvragen
Het draait om de match: bedrijven die bij uw onderdeel passen, vanaf de eerste offerte.
Gematcht op specialisatie
Uw aanvraag gaat naar maximaal 3 bedrijven die elke week koper bewerken, gekozen op legering, onderdeelgrootte en tolerantie. Geen algemene gids.
Professionele leveranciers
De bedrijven in het netwerk offreren op uw tekening, communiceren helder en houden u op de hoogte tijdens de productie.
U werkt direct met het bedrijf
Offerte, voorwaarden en levering spreekt u rechtstreeks af met het bedrijf. Gratis voor inkopers.
Heeft uw onderdeel een koperspecialist nodig?
Elk bedrijf kan een blok koper frezen. De problemen beginnen bij de randen, de afwerking en de kopersoort. Vink aan wat op uw onderdeel van toepassing is. Twee of meer vinkjes betekent meestal dat u een bedrijf nodig hebt dat elke week koper bewerkt.
Typische verspaande koperen onderdelen
- Stroomrails en verbindingsstrips
- Koellichamen en koelplaten
- RF- en golfgeleideronderdelen
- Onderdelen voor vacuümkamers
- Elektroden voor weerstandlassen
- Vonkerosie-elektroden
- Inductiespoelen en contacten
- Aansluitklemmen, kabelschoenen en connectorbehuizingen
Koper is zacht, kleverig en geleidt warmte goed, waardoor het de warmte uit de snijkant trekt in plaats van die met de spaan af te voeren. Bedrijven die het vaak bewerken lossen dat op met gereedschapsgeometrie en koelmiddel, niet met een lagere voeding.
Zuiver koper of een automatenkwaliteit?
Dit is de keuze die de prijs van een koperen onderdeel bepaalt. Op de tekening zien beide eruit als koper. Een van de twee duurt meerdere keren langer om te verspanen.
Zuiver koper, C101 en C110
Niets toegevoegd om de spaan te breken. Rond 100 procent IACS en een verspaanbaarheid van ongeveer 20.
- Schrijf het voor als er een waarde voor geleidbaarheid, contactweerstand of warmte op de tekening staat
- Vereist voor ultrahoog vacuüm en voor hardsolderen in waterstof (C101)
- Reken op langere cyclustijden, meer handmatig ontbramen en een hogere stukprijs
Automatenkoper, C145 en C147
Tellurium of zwavel toegevoegd zodat de spaan breekt. Nog steeds boven 90 procent IACS, met een verspaanbaarheid van ongeveer 85.
- Geschikt voor aansluitklemmen, connectorbehuizingen en alles met schroefdraad of dwarsgaten
- Schonere gaten en schroefdraad, veel kortere cyclustijden
- Niet voor ultrahoog vacuüm, en minder ruim op voorraad dan C110
Kopersoorten en wat ze u kosten bij het verspanen
Gepubliceerde typische waarden voor elke legering. Geleidbaarheid in procent IACS en verspaanbaarheid ten opzichte van automatenmessing C360 = 100. De toleranties zijn wat deze soorten gewoonlijk halen, niet wat een bedrijf op uw geometrie belooft.
| Soort | Geleidbaarheid %IACS | Verspaanbaarheid | Wat het betekent in de werkplaats | Typische tolerantie |
|---|---|---|---|---|
| C101 / C10100 OFE | 101 | 20 | Zuurstofvrij koper. Lange, draderige spanen en een braam aan bijna elke rand. Schrijf het voor als geleidbaarheid, ultrahoog vacuüm of hete waterstof een rol spelen. | ±0,025 mm typisch, nauwer vraagt een aparte nabewerking |
| C110 / C11000 ETP | 100 | 20 | Het gangbare elektrotechnische koper en makkelijker te verkrijgen dan C101. Het verspaant op dezelfde manier. Niet voor ultrahoog vacuüm of hardsolderen in waterstof. | ±0,025 mm typisch |
| C145 telluurkoper | 93 | 85 | Tellurium breekt de spaan. Gaten, schroefdraad en kleine details worden schoon en de cyclustijd daalt sterk ten opzichte van zuiver koper. | ±0,01 tot ±0,02 mm is gebruikelijk |
| C147 zwavelkoper | 95 | 85 | Hetzelfde principe met zwavel in plaats van tellurium. Iets beter geleidend dan C145 en moeilijker uit voorraad te krijgen. | ±0,01 tot ±0,02 mm is gebruikelijk |
| C182 chroomkoper | 80 | 20 | Precipitatiegehard, veel sterker en harder dan zuiver koper. Gekozen voor laselektroden en onderdelen die warm stijf moeten blijven, niet vanwege de snijsnelheid. | ±0,02 mm typisch |
| C360 messing (referentie) | 26 | 100 | Geen koper. Het staat hier als maatstaf: het makkelijkst te verspanen van de groep en verreweg de slechtste geleider. | ±0,01 mm is routine |
Weet u niet welke soort uw onderdeel nodig heeft? Zet de elektrische of thermische eis op de tekening en laat de soort open. Een bedrijf kan dan de goedkopere legering aanbieden die er nog steeds aan voldoet.
Waar verspaande koperen onderdelen terechtkomen
Elk van deze sectoren heeft zijn eigen documentatie-eisen. Vermeld materiaalcertificaten, galvanische specificaties, reinheid of eerste-monsterinspectie in uw aanvraag, zodat wij bedrijven koppelen die al zo werken.
Vermogenselektronica
Stroomrails, aansluitklemmen, contactblokken en koelplaten van C101 en C110.
RF en microgolven
Golfgeleidersecties, holtefilters en antenneonderdelen waarbij de oppervlakteafwerking de verliezen bepaalt.
Elektrische voertuigen en batterijen
Celverbinders, stroomrails voor batterijpakketten en koelplaten, vaak gegalvaniseerd na het verspanen.
Halfgeleiders en vacuüm
Kameronderdelen, doorvoeren en afdichtingen van zuurstofvrij koper.
Lassen en vonkerosie
Elektroden voor weerstandlassen van C182 en zinkvonkelektroden van C101.
Thermisch beheer
Koellichamen, warmtespreiders en koelplaten waarbij koper aluminium vervangt vanwege het vermogen.
Zo werkt het
Eén aanvraag van u. Een korte lijst van passende bedrijven. Geen biedplatform en geen tussenpersoon bij de order.
Stuur uw aanvraag
Upload een STEP-bestand of pdf-tekening en vermeld de kopersoort, het aantal, de tolerantie en de afwerking. Dat kost ongeveer drie minuten.
Wij koppelen maximaal 3 bedrijven
Wij lezen de tekening en kiezen bedrijven waarvan de machines, de ervaring met koper en de werkstukgrootte passen. U hoort binnen 24 werkuren van ons.
Bedrijven offreren u rechtstreeks
Elk bedrijf neemt contact met u op met een offerte. U vergelijkt, stelt vragen en plaatst de order bij het bedrijf van uw keuze.
Elke stap in detail, inclusief de checklist waaraan een bedrijf moet voldoen (EN)
Wat de prijs van een verspaand koperen onderdeel bepaalt
Vijf factoren bepalen de meeste offertes voor koper. Lijkt een prijs hoog, dan ligt het meestal aan een van deze, en twee ervan kunt u op de tekening veranderen.
- Kopergewicht en koperprijsKoper wordt per gewicht ingekocht en de prijs verandert van week tot week. Offertes die ouder zijn dan een paar weken moeten meestal worden bijgewerkt voordat u bestelt.
- KopersoortEen automatenkwaliteit kan de cyclustijd meerdere keren verkorten. Bij zuiver koper betaalt u voor de tijd die het verspanen werkelijk kost.
- BraambeheersingKoper smeert in plaats van te breken. Dunne randen, dwarsgaten en sleuven vragen na de machine vaak handwerk.
- Afwerking en galvaniserenRa 0,8 micrometer of beter, ontvetten, passiveren en vertinnen of verzilveren voegen elk kosten en een paar dagen toe.
- Aantal en instellenZacht koper opspannen zonder het te beschadigen kost meer tijd voor de opspanning. Die insteltijd wordt over de serie verdeeld, dus de stukprijs daalt snel bij grotere aantallen.
Hebt u een tekening van een koperen onderdeel klaar?
Stuur nu de korte versie. Wat ontbreekt, vragen wij na. Wilt u meteen alle details geven, gebruik dan het volledige aanvraagformulier.
Uw bestanden gaan alleen naar de bedrijven die wij koppelen. Vraagt u om een NDA, dan wordt niets gedeeld voordat die getekend is.
Verspaant u elke week koper? Ontvang aanvragen die daarbij passen.
Bedrijven zien van elke aanvraag een voorvertoning voordat ze ervoor betalen en spreken rechtstreeks met de inkoper. Wij nemen geen commissie op de order.
Vragen van inkopers
Iets anders? Mail naar .
Wie deze website beheert en waar onze cijfers vandaan komen (EN).
Verspanen jullie het koper zelf?
Nee. Wij zijn een matchingservice, geen verspaningsbedrijf. Wij lezen uw aanvraag en geven die door aan bedrijven die regelmatig koper verspanen. Zij sturen u een offerte en u plaatst de order bij het bedrijf van uw keuze.
Is dit gratis voor inkopers?
Ja. Een aanvraag sturen en offertes ontvangen kost u niets. Bedrijven betalen ons voor gematchte aanvragen. Prijs, voorwaarden en levering spreekt u af met het bedrijf.
Welke kopersoort zet ik op de tekening?
Voert het onderdeel stroom of warmte en telt de waarde, blijf dan bij C101 of C110. Is dat niet zo, dan verspanen C145 of C147 meerdere keren sneller en blijven ze boven 90 procent IACS. Zet de eigenschap die u nodig hebt naast de kopersoort, zodat een bedrijf zonder gokken de goedkopere optie kan voorstellen.
Wie ziet mijn tekening?
Bedrijven zien eerst een korte voorvertoning: soort onderdeel, kopersoort, afmeting, aantal, tolerantie en afwerking. Daarin staan niet uw naam, uw bedrijf of uw bestanden. Uw contactgegevens en bestanden gaan alleen naar de bedrijven die wij koppelen, maximaal 3. Vraagt u om een NDA, dan houden wij de bestanden vast tot die getekend is.
Hoeveel offertes krijg ik?
Maximaal 3. Passen maar een of twee bedrijven bij het onderdeel, dan sturen wij het naar minder bedrijven in plaats van de lijst aan te vullen met bedrijven die het op uw opdracht nog moeten leren.
Welke bestandsformaten kan ik sturen?
STEP of IGES voor het model plus een pdf-tekening met toleranties, afwerking en galvanische aanwijzingen. DWG en DXF werken voor vlakke profielen van stroomrails. Een STEP-bestand samen met een pdf-tekening levert de nauwkeurigste offertes op.
Gidsen voor koperinkopers
- Materialen
C101, C110 of telluurkoper: welke kopersoort schrijft u voor
C101, C110, C145 en C182 vergeleken op geleidbaarheid, verspaanbaarheid en prijs. Welke kopersoort u op de tekening zet en wanneer de goedkopere volstaat.
- Leverancierskeuze
Een leverancier kiezen voor verspaande koperen onderdelen
Tien vragen aan een bedrijf voordat u een kopertekening stuurt: soorten, ontbramen, galvaniseren, opspanning, inspectie, NDA, levertijd en herhaalorders.
- Ontwerp
Ontwerpgids koperen stroomrail: doorsnede, gaten, zettingen
Doorsnede, gatenpatroon, buigradius, randconditie en galvanisch oppervlak: de keuzes op de tekening die stroomwaarde en bewerkingsprijs van een rail bepalen.